Taniej z okazji Nowego Roku! PIERŚCIONKI, KOLCZYKI -10% - KOD "NOWYROK10", POZOSTAŁE -3% - KOD "NOWYROK3"
Brak dostępu
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Coin Adam Bęś s.e. Opinie z ekomi.co.uk

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

Równie ważny, co sama decyzja o oświadczynach – jest wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. O ile najpopularniejsze są złote pierścionki zaręczynowe, to wybór kamienia szlachetnego, jaki zdobi tą wyjątkową biżuterię – wcale nie jest już taki oczywisty. Olbrzymie zróżnicowanie kamieni, jakich używa się do przyozdobienia pierścionka zaręczynowego, może wprowadzić w zakłopotanie, jednak ostateczny wybór nie powinien być dziełem przypadku.

Czym kierować się wybierając kamień szlachetny na pierścionek zaręczynowy?

Kupując pierścionek zaręczynowy, istotnym kryterium wyboru jest kamień szlachetny, który nadaje biżuterii charakteru, estetyki i symbolu. W sytuacji, kiedy u jubilera pojawia się wspólnie para przyszłych narzeczonych, problem z wyborem konkretnego modelu jest mniejszy, niż w przypadku bardziej tradycyjnej formy – gdy pierścionek zaręczynowy kupuje sam mężczyzna. Wówczas można kierować się ulubionym przez wybrankę serca kamieniem lub barwą, kolorem oczu albo postawić na symbolikę, jaka towarzyszy minerałom.

Zaręczynowy pierścionek z diamentem, rubinem, szmaragdem czy z szafirem?

Najczęściej wybieraną biżuterią na oświadczyny/zaręczyny, jest złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem, czyli oszlifowanym diamentem, który symbolizuje trwałość i czystość. W tym wypadku można zdecydować się na pierścionek zaręczynowy z brylantami białymi, różowymi lub czarnymi. Popularne są także pierścionki na zaręczyny ze szmaragdem. Zielonkawo-turkusowy kamień jest symbolem siły, witalności i wewnętrznego szczęścia. Wybrance o błękitnych oczach z pewnością do gustu przypadnie pierścionek zaręczynowy z szafirem – symbolem mądrości, czystości i nieśmiertelności. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się też zaręczynowy pierścionek z rubinem. Wyrazisty, krwistoczerwony kamień szlachetny, kojarzy się z odwagą, miłością i namiętnością.

Jeśli mimo wszystko nie możesz zdecydować się na biżuterię z konkretnym zdobieniem, warto rozważyć zakup pierścionka inkrustowanego różnymi kamieniami, np. dużym szmaragdem i drobnymi brylancikami, który stwarza znacznie szersze pole do stylizacji. Oryginalnym pomysłem jest również pierścionek zaręczynowy z topazem, morganitem, ametystem czy tanzanitem a nawet kwarcem dymnym lub cytrynem, który jest zdobione dodatkowo diamentami.

Odpowiedz

*
**Nie opubliowany
*Adres strony z http://
*
Produkt poprawnie dodany do porównania