Taniej z okazji Nowego Roku! PIERŚCIONKI, KOLCZYKI -10% - KOD "NOWYROK10", POZOSTAŁE -3% - KOD "NOWYROK3"
Brak dostępu
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Coin Adam Bęś s.e. Opinie z ekomi.co.uk

Wybór pierścionka, czyli rozmiar ma znaczenie…

Wybór pierścionka, czyli rozmiar ma znaczenie…

Największe wrażenie zawsze robią prezenty, które do końca udaje się zachować w tajemnicy i okazują się dla obdarowanej osoby prawdziwą niespodzianką. W przypadku biżuterii na prezent, rośnie skala trudności dla kupującego, bowiem oprócz sprostania gustowi bliskiej osoby, ważne są także inne aspekty, szczególnie w przypadku pierścionków. Okazuje się, że wybór idealnego modelu pierścionka zaręczynowego bądź na inną okazję – to dopiero połowa sukcesu, ponieważ bardzo istotny jest jego rozmiar.

Perfekcyjnie dobrany pierścionek pod kątem oczekiwań oraz rozmiaru palca – wzmacnia efekt i pozytywne wrażenie partnerki, a obdarowującego może napawać dodatkową dumą i satysfakcją. Podpowiadamy jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka bez jego wcześniejszej przymiarki, a nawet bez wychodzenia z domu.

Zakup pierścionka w sklepie jubilerskim online a rozmiar biżuterii

Internetowy sklep jubilerski Olsztyn zazwyczaj posiada w swoim asortymencie produktowym znacznie większą gamę biżuterii, niż w salonach stacjonarnych. Bogaty i zróżnicowany wybór – sprawia, że łatwiej jest znaleźć wymarzony model pierścionka, który sprosta oczekiwaniom bliskiej kobiety. Kupując pierścionek zaręczynowy wspólnie z wybranką serca, wytraca się efekt zaskoczenia i często gaśnie entuzjazm towarzyszący późniejszym oświadczynom, dlatego każdy mężczyzna może podjąć się wyzwania i dopasować biżuterię „na własną rękę”

Profesjonalny sklep jubilerski online umożliwia ewentualny zwrot lub wymianę pierścionka, więc istnieje pewien bufor bezpieczeństwa w przypadku całkowicie nietrafionego wyboru. Teoretycznie istnieje jeszcze opcja rezerwowa, związana z mechanicznym zmniejszeniem/zwiększeniem biżuterii, jednak w przypadku delikatnych pierścionków o wyszukanych kształtach i zdobionych kamieniami – bywa to niemożliwe lub bardzo kosztowne.

Wybierając pierścionek przez Internet, konieczne jest podanie jego dokładnej wielkości – według znormalizowanej i uniwersalnej tabeli, w której konkretnym średnicom oraz obwodom – przyporządkowany jest numer rozmiaru. W dalszej części artykułu podpowiadamy – jak poradzić sobie z zamówieniem pierścionka o właściwym rozmiarze.

Sposoby na poznanie rozmiaru pierścionka, czyli zabawa w detektywa

Najprostszą opcją jest znajomość dokładnego rozmiaru palca osoby, na którym ma znaleźć się pierścionek (zaręczynowy), jednak w praktyce niewielki odsetek mężczyzn, który po raz pierwszy ma zamiar kupić tego typu biżuterię – jest dostatecznie uświadomionych i wtajemniczonych w tym zakresie. Wśród różnych sposobów na poznanie rozmiaru idealnie pasującego pierścionka, najpopularniejsze jest obliczenie obwodu palca (przy pomocy kawałka nitki) albo mierząc inny, noszony przez osobę egzemplarz.

Pierwszy sposób jest jednak mało dyskretny i szybko wzbudzi podejrzenia kobiety, poza tym – nie jest on zbyt precyzyjny. Znacznie lepsze jest zmierzenie średnicy innego pierścionka (np. zdjętego przez kobietę na czas snu, kąpieli czy pracy w kuchni) za pośrednictwem specjalnej suwmiarki lub zwykłej linijki. Aby upewnić się, że inny noszony przez partnerkę pierścionek ma odpowiedni rozmiar, można mimochodem sprawdzić to podczas czułego dotyku lub głaskania dłoni.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę przy ustalaniu rozmiaru pierścionka?

W trakcie szacowania właściwego rozmiaru pierścionka zaręczynowego, warto pamiętać, że pierścionki zaręczynowe z reguły nosi się na palcu serdecznym lewej dłoni, który zapewne ma inny obwód, niż pozostałe. Przydatna jest także wiedza wynikająca obserwacji na temat skłonności do puchnięcia palców u danej osoby pod wpływem ciepła bądź w czasie ciąży itd. Ponadto, warto pamiętać, że naczynia krwionośne w zmarzniętych dłoniach są obkurczone, co np. przekłada się wówczas na mniejszy obwód palca. Baczna obserwacja i wyciąganie z niej odpowiednich wniosków – z pewnością pozwoli na precyzyjny dobór rozmiaru pierścionka zaręczynowego, który zachwyci narzeczoną nie tylko samym wyglądem, ale także idealnym dopasowaniem.

Odpowiedz

*
**Nie opubliowany
*Adres strony z http://
*
Produkt poprawnie dodany do porównania