PROMOCJA! -5% na cały asortyment. Kod: "AB2021" czas trwania - do odwołania.
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Coin Adam Bęś s.e. Opinie z ekomi.co.uk

Opineo.pl

Opinie o nas

Nick: babra6, dodano: 5 października 2020 | 07:40
sklep internetowy: Abjubiler.pl
Jak dla mnie za maly wybor srebra.Nie kazdy ,,kocha ´´ zloto....A szkoda bo ceny sa przystepne.
Przeczytaj opinię
Nick: Elwira, dodano: 12 września 2020 | 15:15
sklep internetowy: Abjubiler.pl
Niesamowita obsługa, pomoc i szczególne pochylenie sie nad klientem. Pierścionek jest przepiekny, nie rozstaję sie z nim. Jakość - najwyższa półka. Polecam tutaj zakupy, zawsze bedą udane!
Przeczytaj opinię
Nick: Ola USA, dodano: 14 marca 2020 | 02:50
sklep internetowy: Abjubiler.pl
Jestem naprawdę bardzo zaskoczona profesjonalizmem i podejściem do klienta. Wszystko ( kontakt, czas realizacji, jakość towaru) na najwyższym poziomie. Przemiły właściciel dla którego zadowolenie klienta na pewno jest najważniejsze. Zamawiałam kolczyki i zawieszkę. Wszystko dotarło na czas moja mama zachwycona z prezentu. Bardzo dziękuje za wszystko
Przeczytaj opinię

Z jakiego złota najlepiej wybrać obrączki?

Z jakiego złota najlepiej wybrać obrączki?

Od wielu lat złote obrączki pozostają symbolem przysięgi małżeńskiej. Srebro, platyna i tytan stanowią jedynie niewielki procent wśród biżuterii ślubnej. Ale do klasycznego złota żółtego dołączyło złoto białe i kolorowe. Jak wybrać idealne złoto na obrączki? 

Obrączki z żółtego złota

Klasyczna biżuteria ślubna wykonywana jest z żółtego złota. Ten naturalny kruszec był wykorzystywany już w starożytności do produkcji ozdób. Naturalne złoto jest metalem szlachetnym o jasnożółtym odcieniu, wyraźnym połysku oraz twardości sięgającej do 2,5 w skali Mohsa. Można go klepać, walcować i polerować. Nie zmienia ono swojej barwy pod wpływem czynników atmosferycznych oraz kwasów (z wyjątkiem wody królewskiej, czyli mieszanki kwasu azotowego z solnym). Obrączki z żółtego złota są eleganckie i ponadczasowe.

Białe złoto na obrączki

Coraz częściej w salonach jubilerskich pojawiają się obrączki z białego złota, które powoli stają się dużą konkurencją dla klasycznej biżuterii o żółtym zabarwieniu. Białe złoto powstaje ze złota klasycznego zmieszanego z dodatkami. Złotnicy wykorzystują:

• nikiel
• cynk
• srebro
• pallad

Białe złoto zostało wprowadzone na rynek w 1912 roku przez niemiecki ośrodek złotniczy w Pforzheim. Stop z dodatkiem metali nieszlachetnych uzyskał jasne zabarwienie – lekko szare, z delikatnym połyskiem. Pokrycie stopu rodem pozwala uzyskać biały kolor (proces ten określany jest terminem rodowania). Białe złoto jest nieco twardsze od klasycznego. Początkowo produkt ten miał imitować drogą platynę, ale szybko podbił rynek stając się prawdziwym hitem branży jubilerskiej.

Kolorowe złoto

Dużym zainteresowaniem cieszą się obrączki ze złota w odcieniu czerwonym. Takie złoto powstaje z klasycznego (żółtego stopu) oraz cynku i miedzi. Zaletą obrączek z czerwonego złota jest nie tylko ich oryginalny charakter, ale także wyższa trwałość (dodatek miedzi i cynku sprawia, że metal jest o wiele twardszy). Dostępne są także obrączki w odcieniu różowym, które również powstają z mieszanki żółtego złota z miedzą i cynkiem (w innych proporcjach niż w przypadku złota czerwonego). Fanom najnowszych trendów do gustu mogą przypaść obrączki z kolorowego złota. Bardzo często mieszane jest złoto białe z żółtym, różowym lub czerwonym. Nieco rzadziej w kolekcjach pojawiają się obrączki trójkolorowe. Słabszą stroną takich mieszanek jest to, że korekta rozmiaru biżuterii może doprowadzić do jej deformacji (metal podczas zmiany rozmiaru jest ściskany). 

Jaka próba?

Podczas wyboru złotych obrączek warto przyłożyć uwagę również do próby metalu, z którego zostały one wykonane. Próba jubilerska przesądza o trwałości biżuterii (parametr ten określa, ile czystego złota znalazło się w stopie). Najpopularniejsze są obrączki ze złota o próbach:

• 0,333 (8 karatów) - stop zawiera 33,3% czystego złota

• 0,585 (14 karatów) – stop zawiera 58,5% czystego złota

• 0,750 (18 karatów) – stop zawiera 75% czystego złota

Odpowiedz

*
**Nie opubliowany
*Adres strony z http://
*
Produkt poprawnie dodany do porównania